Hrany na skladeOzdobná výplňVzorkovník úchytiekVzorkovník doplnkovProfil lišty

Možnosti výberu

Pri návrhu nábytku na mieru máte k dispozícii takmer neobmedzené možnosti výberu a zlaďovania jednotlivých prvkov tak, aby spĺňali všetky funkčné a zároveň estetické požiadavky.

Laminované dosky

Hrúbka. Laminované dosky sa vyrábajú od hrúbky 10mm. Ďalej 16mm, 18mm, 25mm, 36mm, atď. Každá hrúbka má iné predpoklady využitia. Nahliadnite do našich rád pre vlastný návrh nábytku.
Farba. Povrchové úpravy spadajú do troch kategórií:

- Imitácia dreva - napodobňuje masívne dosky rôznych domácich aj cudzokrajných drevín.
- Až 70 jednotlivých farbieb - povrch je jednoliaty, farebne nemenný.
- Ostatné úpravy - dosky sa vyrábajú s ohľadom na imitáciu iných materiálov (napr. kameň) alebo sú esteticky pokryté jednoduchým vzorom.

Dezén. Môže byť matný alebo lesklý. Povrchová úprava môže na pocit kopírovať pórovitosť materiálu v prípade imitácie dreva alebo môže mať hladký povrch.

Hrany

Pri výrobe nábytku využívame výhradne ABS hrany, ktoré sú v dnešnej dobe štandardom. Ich farby a povrchové úpravy kopírujú ponuku laminovaných dosiek s hrúbkou od 0,5 mm. Vzorkovníky Vám radi predložíme na požiadanie v našej dielni.

Sklo

Sklo je elegantný a estetický doplnok, využívaný ako dvierka alebo výplň dvierok. S ohľadom na nosnosť je možné sklo zakomponovať aj ako poličku. Vyrába sa v rôznych prevedeniach: číre, matné, nepriehľadné, dymové, farebné, mliečne atď.

Vzorkovníky ponúkaných farebných skiel

Kameň

Do návrhu umožňujeme zapracovať tiež kamenné prvky, vždy s ohľadom na možnosti kamenárstva.

Nábytkové kovanie

Takisto v prípade nábytkového kovania sme pripravení konštruovať nábytok podľa Vašich predstáv a požiadaviek. Moderné kovanie ponúka vysoký komfort používania. Prevažne je nutné vybrať minimálne:

Úchytky - k dispozícii sú rôzne varianty tvarov a materiálov (kov, plast, drevo,...)
Pánty - umožňujú vytvárať vložené, polonaložené či naložené dvierka v ľubovoľných uhloch s viacerými možnosťami otočenia a pod. Konštruované sú podľa predpokladanej záťaže.
Výsuvy - predstavujú nevyhnutnosť zásuviek. Ponúkame čiastočné, úplné, rolničkové, guličkové plnovýsuvy, samotné či s boxmi vrátane dotlmenia alebo doťahovania.
Výklopné kovania - používajú sa najmä v horných, resp. vysokých skrinkách. Na výber máte pružinové, zlamovacie či s plynovými piestami.

Konkrétne vzorkovníky sú dostupné k nahliadnutiu v našej dielni, kde Vám radi zodpovieme prípadne otázky alebo skonzultujeme Vaše predstavy.