Chémia

Starostlivosť o nábytok

  1. Na čistenie používajte bežné čistiace prostriedky, nie postavené na acetónovom základe (riedidlá). Je tu riziko rozleptania hrán nábytku. Nevhodné je taktiež používanie prípravkov s jemnými brúsnymi čiastočkami ako je prášok či krém na riad (Cif, Solvina, Toro a podobné).
  2. Odlepenú hranu jemne odtiahnite, odstráňte staré lepidlo a naspäť prilepte chemoprénom. Zvyšné lepidlo umyte technickým benzínom.
  3. Chráňte nábytok pred dlhotrvajúcim pôsobením vody. Samotný povrch laminovanej dosky je vodeodolný, avšak stojaca voda na spoji dosky a hrany už po hodine spôsobí nenávratné naboptnanie dosky
  4. Hlbší vryp do nábytku sa dá opraviť voskom, menší maximálne korekčnými fixkami. V každom prípade je škrabnutie trvalé. Každá takáto oprava je už sčasti neprofesionálna.
  5. Pri vstavaných skriniach kontrolujte a vysávajte nečistoty v spodnej koľajnici, prípadne natočené vlasy a chlpy na kolieskach. Samotné celokryté koliesko nie je nutné mazať.
  6. Dvierka si pravdepodobne časom ,,sadnú". Je dobré ich občas nastaviť tak, aby sa šúchaním nezničili styčné miesta.
  7. Nepreťažujte kovanie. Každý poctivý predajca a výrobca Vás má informovať o nosnosti použitého kovania, čo je obzvlášť pri zásuvkách a sklopných vešiakových tyčiach veľmi dôležité.