Spálňa 1Spálňa 2

Spálne

Spálne predstavujú priestor, kde človek strávi približne tretinu svojho života. Preto je dobré vybrať si nábytok tak, aby ste sa v nich cítili maximálne pohodlne, a to nielen funkčne, ale aj esteticky.

Postele vyrábame prevažne z laminovanej drevotriesky s ABS hranou. Osádzame ich roštmi buď pevnými (smrek, borovica) alebo lamelovými, ktoré sú:

  • pevné
  • polohovateľné
  • výklopné zboku (možnosť plynového piestu)
  • výklopné od nôh (možnosť plynového piestu)

Matrace používame zväčša sendvičové od výrobcov: Poly, Materasso a iných.

Devízou je, že pri posteliach, vrátane roštov a matracov, ponúkame atypické rozmery.

Podľa želaní zákazníka postele kombinujeme s nočnými stolíkmi, policami a záhlavnými čelami. Ich osvetlenie je nezanedbateľné, nakoľko dotvára špecifickú atmosféru celej spálne.

Obzvlášť v spálni je praktické a efektívne riešiť úložné priestory vstavanými skriňami. Vhodnými doplnkami sú zásuvková komoda alebo klasická skriňa. Interiér skrine je možné riešiť množstvom kombinácií rôznych kovaní, políc, zásuviek a vešiakov.

Priamo v čele postele možno vytvoriť malé úložné priestory alebo ich doplniť svietidlami.

V súčasnosti nie je nezvyklé, že spálňa musí plniť zároveň požiadavky pracovne. Preto nielen komoda na posteľnú bielizeň a skriňa, ale i stôl na PC prípadne TV tu musí nájsť svoje miesto, čo nemusí byť v obmedzených priestoroch bez výroby na mieru jednoduché.

Načerpajte inšpiráciu a prehliadnite si vybrané realizované spálne vo fotogalérii.